A vállalatok működése során komoly adatvagyon keletkezik, ez az adatmennyiség pedig a smart technológiáknak és a működési folyamatok mérési pontjainak szaporodásával állandóan nő. A vezetők jelentős része intuitív alapon hozza meg döntéseit, ezzel próbálva a strukturálatlan adatokon nyugvó, információhiányos környezetben elérni a kitűzött vállalati célokat. Ez akár működhet is valameddig, azonban minden irányító pozícióban lévő kollégának jelentős segítséget jelent, ha összefüggéseiben látja át a területe működését, számokban, százalékokban, grafikus vizualizációval. A döntéselőkészítésben, folyamat-kontrollban, vagy egy adott döntés hatásának visszamérésében is korábban elképzelhetetlen könnyebbséget valósíthatunk meg.
Segítünk a BI (business intelligence), DWH (data warehouse) és VIR (vezetői információs rendszer) kiválasztásában és bevezetésében:
- A megfelelő architektúra kiválasztása: az üzleti intelligencia rendszer felhő alapú, vagy on-premise megoldás legyen, milyen tárolási, analitikai, riporting és vizualizációs megoldások szükségesek?
- A piacon fellelhető nagyszámú megoldás közül melyik az, ami az egyedi igényeknek és a lehetőségeknek egyaránt megfelel?
- A meglévő adatvagyon felmérése: milyen adatkörök, milyen minőségben, milyen rendszerességgel állnak rendelkezésre
- Az adatstratégia kialakítása: megtervezzük az adatvagyon felhasználását, védelmét, bővítését stb.
- Az adat alapú irányítás szervezeti és technológiai hátterének megvalósítása: meghatározzuk az adat alapú döntéshozatalhoz szükséges működési folyamatokat, felelősségeket
- A riportolás, gyűjtés, feldolgozás, megjelenítés új módszereinek kialakítása.